Jedna zaista bizarna situacija dogodila se u Hrvatskoj u duelu između Osijeka i Lokomotive, a detalji su se pojavili tek nakon utakmice Osijeka i Istre.
Na poluvremenu utakmice protiv Lokomotive dogodila se scena kakva se gotovo ne pamti na ovim prostorima. Mladi vezista Osijeka Šimun Mikolčić usred meča je napustio stadion, što je izazvalo pravi šok u klubu.
Hrvatski reprezentativac do 21 godine bio je potpuno spreman za igru i prvo poluvreme proveo je na klupi za rezervne igrače.
Kako navode hrvatski mediji, mladi fudbaler je bio razočaran jer ga trener Tomislav Radotić nije uvrstio u startnu postavu, niti ga je tokom prvog dela poslao na zagrevanje kako bi ušao u nastavku meča.
Upravo zbog toga Mikolčić je doneo neverovatnu odluku – na poluvremenu je spakovao stvari i otišao sa stadiona, ostavivši ekipu na cedilu!
Kasnije se izvinio i saigračima i treneru zbog svog poteza, ali je šteta već bila napravljena. Ovim potezom ozbiljno je poljuljan autoritet trenera Radotića, dok je Osijek u nastavku utakmice ostao bez jedne opcije sa klupe.
– Mikolčić neće konkurisati za tim do kraja sezone. U jednom trenutku stavio je sebe ispred ekipe. Veoma mi je žao zbog toga, jer je jedan od igrača koji nam u ovom trenutku izuzetno nedostaje. Pokušao sam jasno da stavim do znanja da ne bih voleo da u bilo kom trenutku bilo čije ime ili prezime bude važnije od grba koji nosimo na dresu. Šimun je, inače, izuzetan profesionalac. Trenirao sam ga duže nego bilo kog drugog igrača u svojoj trenerskoj karijeri. Fenomenalan je fudbaler, ali je napravio grešku. Razgovarali smo o svemu, on je i dalje uz ekipu, ali neće konkurisati za utakmice. Nažalost… – rekao je trener Osijeka.
Autor: Marija Radić
POGLEDAJTE JOŠ:
Poraz 'orlova' u Orleanu: Odbojkaši Srbije izgubili od Francuske u Ligi nacija
JOKIĆ ZABLISTAO U PRVOM MEČU KAO KAPITEN: Srbija nadigrala Češku, Orlovi poslali moćnu poruku pred kvalifikacije
Partizan stigao u Sloveniju: Saša Ilić poveo 26 igrača na pripreme, zakazano pet provera