Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je večeras u Orleanu od selekcije Francuske maksimalnim rezultatom 0:3 (23:25, 16:25, 22:25), u okviru trećeg meča druge sedmice Lige nacija.
Tok utakmice
Iako su naši odbojkaši pružili otpor, posebno u prvom i trećem setu, Francuzi su ipak bili skoncentrisaniji u završnicama i zasluženo stigli do pobede.
Najefikasniji u redovima Srbije bio je Vuk Kulpinac sa devet poena, dok su Aleksandar Stefanović, Nikola Brborić i Aleksandar Šoša zabeležili po šest poena. Ekipu Francuske do trijumfa je predvodio Matis Eno sa 12 osvojenih poena.
Stanje na tabeli i naredni izazovi
Nakon ovog susreta, Srbija ima učinak od četiri pobede i tri poraza, što ih trenutno pozicionira na sedmo mesto tabele Lige nacija sa ukupno 12 bodova.
„Orlovi“ nemaju mnogo vremena za odmor, jer ih već sutra od 20.30 časova očekuje poslednja utakmica u Orleanu, gde će odmeriti snage sa selekcijom Sjedinjenih Američkih Država.
Autor: D.S.
POGLEDAJTE JOŠ:
JOKIĆ ZABLISTAO U PRVOM MEČU KAO KAPITEN: Srbija nadigrala Češku, Orlovi poslali moćnu poruku pred kvalifikacije
ŠAHOVSKI TURNIR 'RAPID POŽEGA 2026'- U ZNAKU JUBILEJA
OTVORILA DUŠU! Ana Ivanović poslala poruku najvoljenijem muškarcu: Objavila fotografiju sa njim, ovako emotivnu je nismo nikad videli