Novi angažman. Đorđević, Foto: Starsport©
Posle dvogodišnje pauze, srpski trener Aleksandar Saša Đorđević vraća se trenerskom poslu i preuzima turski Bahčešehir. Kako prenosi Eurohoops, nekadašnji selektor Srbije i Kine već je dogovorio sve detalje saradnje sa klubom iz Istanbula.
Đorđević će na klupi naslediti srpskog stručnjaka Marka Baraća, a glavni cilj kluba u narednoj sezoni biće plasman u Evroligu. Iako se prethodnih nedelja spekulisalo da bi mogao da preuzme ambiciozni projekat u Rimu, koji podržava Luka Dončić, Đorđević je na kraju odlučio da prihvati ponudu iz Turske.
Poslednji angažman imao je na klupi reprezentacije Kine, koju je napustio tokom 2024. godine. U međuvremenu se povezivao sa nekoliko evropskih klubova i projektom Dubaji, ali je čekao odgovarajući povratak na trenersku scenu.
Ovo će biti njegov povratak u Istanbul, gde je već vodio Fenerbahče i tokom sezone 2021/22 osvojio titulu šampiona Turske.
(INFO)
POGLEDAJTE JOŠ:
PO OVOME ZNAKU MOŽETE PREPOZNATI POČETAK MENTALNOG POMRAČENJA: Otac Valerijan upozorava da jedna navika polako gasi čoveka, a da toga nije svestan
POZNATI BALKANSKI FOTOGRAF IZ ISLAMA PREŠAO U HRIŠĆANSTVO I POSTAO SVEŠTENIK: Neverovatan životni put od objektiva do oltara
STASAVA NOVI NARAŠTAJ SRPSKIH BOGOSLOVA: Jedanaesta generacija maturanata Prizrenske bogoslovije završila školovanje