Ministarstvo finansija Sjedinjenih Američkih Država izdalo je danas opštu licencu za Iran kojom se ovlašćuje proizvodnja, isporuka i prodaja sirove nafte i petrohemijskih proizvoda i naftnih proizvoda iranskog porekla do 21. avgusta.
Prema memorandumu o razumevanju potpisanom prošle sedmice između Vašingtona i Teherana, SAD su se saglasile da izdaju izuzeća za izvoz iranske sirove nafte, naftnih proizvoda i derivata, kao i sve povezane usluge, uključujući bankarske transakcije, osiguranja i transport, preneo je Rojters.
PROČITAJTE JOŠ:PREOKRET KOJI MENJA SVET! Iranski tankeri isplovili prvi put od početka rata!
Transakcije koje su danas odobrene opštom licencom uključuju uvoz sirove nafte, petrohemijskih proizvoda i naftnih proizvoda iranskog porekla u SAD.
Licenca ne ovlašćuje transakcije koje uključuju Severnu Koreju ili Kubu.
PROČITAJTE JOŠ:ŠOK IZ ŠVAJCARSKE! Postignut veliki pomak u pregovorima SAD i Irana!
Dva tankera za sirovu naftu sa nešto manje od 2 miliona barela nafte, kao i dva supertankera, prošla su ranije danas kroz Ormuski moreuz, pokazuju podaci o kretanju brodova, što je znak da se saobraćaj kroz ovaj strateški plovni put pojačava, preneo je Rojters.
„>
Tanjug/AP Altaf Qadri
Pogledaj galeriju
Tanjug/AP Altaf Qadri

POGLEDAJTE JOŠ:
Najnoviji detalji pucnjave u Kumodražu: Haos u kafiću, napadač pucao na dvojicu muškaraca, jedan je mrtav!
ZVANIČNO! Bitan igrač napustio Partizan, evo gde nastavlja karijeru! (FOTO)
Forum izvršnih direktora APEK-a otvoren u Pekingu radi podsticanja rasta Azijsko-pacifičkog regiona