Urugvajski fudbaler Manuel Ugarte doživeo je tešku povredu kolena, zvanično su potvrdili Mančester junajted i Fudbalski savez Urugvaja.
Dvadesetpetogodišnji vezista se povredio tokom utakmice protiv Španije, koja je bila poslednja za reprezentaciju Urugvaja na tekućem Svetskom prvenstvu.
U narednim danima biće doneta odluka o potencijalnom hirurškom zahvatu. Prema prvim procenama lekara, Ugarte će van terena biti najmanje tri meseca, a u slučaju da operacija bude neophodna, njegov povratak na fudbalski teren očekuje se tek početkom naredne, 2027. godine.
Ugarte se povodom ove nimalo lake situacije oglasio i putem svog Instagram naloga, gde je podelio snažnu poruku:
„Prošlo je nekoliko dana od svega. Doživeti najtežu povredu koju fudbaler može da ima u jednoj od najvažnijih utakmica za moju zemlju, i završiti na ovaj način bez mogućnosti da budem uz svoje saigrače do kraja na terenu i da predstavljam zemlju kako zaslužuje, nešto je što će mi ostati urezano za ceo život. Dotaknuti dno učiniće me jačim u svakom smislu, i osećam da je to slučaj ovde. Bez sumnje, kada život želi da zastaneš, on ti to stavi do znanja na neki način. Na meni je da iz ovoga izvučem ono pozitivno. Trijumfovati u životu znači početi iznova svaki put kada padneš. Zahvalan sam Fudbalskom savezu Urugvaja i Mančester junajtedu što su mi bili na raspolaganju od prvog minuta. Hvala puno mojoj porodici, prijateljima i svima na porukama podrške koje sam dobio u ovo vreme. Vratiću se jači.“
Ugarte je ovim rečima jasno stavio do znanja da, uprkos teškom trenutku, ne gubi motivaciju i da je fokusiran na proces oporavka.
Autor: D.S.
POGLEDAJTE JOŠ:
ADRIANA VILAGOŠ NASTAVLJA SERIJU USPEHA: Najbolji rezultat sezone i skalp olimpijske šampionke u Parizu
ŠOK U HUMSKOJ! Ozloglašeni gazda otkrio ko je potpisao za Partizan! (FOTO)
BUM! NENAD LALATOVIĆ PREUZIMA JEDAN OD RETKIH SRPSKIH KLUBOVA KOJI DO SADA NIJE VODIO! 'Bomba' će uskoro eksplodirati, vraća se Lalat!