Željko Obradović poziva na akciju u zaštiti evropske košarke.
Beograd će tokom predstojećeg leta biti domaćin simpozijuma posvećenog novonastaloj situaciji prouzrokovanoj pojavom NIL ugovora i odlaskom mladih igrača u Ameriku.
Tim povodom oglasio se i Željko Obradović, koji je govorio o problemu koji nadolazi i od kojeg je gotovo nemoguće odbraniti se:
– Simpozijum je izvanredna ideja zbog toga što će biti uključeno mnogo ljudi u proces pronalaska najboljeg mogućeg rešenja u odbrani od odlaska igrača na koledž košarku. Neka to bude prvi korak ka konačnom rešenju, a trebalo bi uzeti u razmatranje rešenja iz fudbala. Treba razgovarati sa tim ljudima i videti kako su oni rešili taj problem – rekao je Obradović u svom obraćanju, a preneo je „Meridian sport“.
Bivši trener Partizana apostrofirao je šta je neophodno kako bi Evropa uopšte imala neke šanse.
– Svi moramo da uradimo apsolutno sve što je u našim mogućnostima kako bismo zaštitili evropsku košarku. Posebno insistiram na ulaganju u mlade trenere i stimulaciji za ljude koji rade sa mladim igračima, kao i na radu na pravilniku koji bi zaštitio klubove i saveze u situacijama kada mlad igrač dobije neku fantastičnu ponudu. Parirati klubovima sa takvim ponudama je praktično nemoguće – zaključio je Željko Obradović.
Autor: D.Bošković
POGLEDAJTE JOŠ:
IVANA ŠPANOVIĆ POSTIGLA NEOBIČAN USPEH! Najbolja srpska atletičarka najbolja na prvenstvu druge zemlje
OD PASTIRA DO HEROJA NACIJE: Ceo Iran slavi svog golmana! Čuvao ovce, svađao se s ocem, a postao slavan kada je Ronaldu odbranio penal
'ŽELJKO OBRADOVIĆ SE VRATIO NA SVOJE MESTO! NA SVOJ PRESTO!' Grci u transu zbog Žocovog povratka u Panatinaikos: Dolazi da DOMINIRA! Zatvorio se krug!