Ministarka za brigu o porodici i demografiju Jelena Žarić Kovačević izjavila je danas da je u Srbiji u prva tri meseca ove godine rođeno 495 beba više nego u istom periodu prošle godine i istakla da je time prvi put, posle niza negativnih demografskih pokazatelja, zabeležen pozitivan trend.
– U Srbiji je u prva tri meseca ove godine rođeno 495 više nego u istom periodu prošle godine, pokazuju podaci vitalne statistike Republičkog zavoda za statistiku.
Prema ovom izveštaju, u periodu od januara do aprila u Srbiji je rođeno 14.166 beba, što predstavlja porast od 3,6 odsto“, rekla je Žarić Kovačević u Palati Srbija, gde su danas potpisani ugovori o finansiranju projekata u oblasti porodično-pravne zaštite građana. Ona je tom prilikom ukazala i na podatak da je u januaru, februaru i martu ove godine preminulo 631 osoba manje nego u prvom tromesečju prošle godine.
„>
TANJUG/ DEJAN ŽIVANČEVIĆ
Pogledaj galeriju
TANJUG/ DEJAN ŽIVANČEVIĆ

POGLEDAJTE JOŠ:
DANAS JE JEDAN OD NAJVEĆIH PRAZNIKA SRPSKE CRKVE: Slavimo Vidovdan, dan posvećen Svetom knezu Lazaru i ostalim junacima Boja na Kosovu!
“OVO MIRIŠE NA SMRT”: Starac Mojsije Svetogorac upozorava na najveću zamku u koju upadaju vernici
HOROSKOP ZA 28. JUN: Vage napreduju u karijeri i na finansijskom planu, Ribe će se zbližiti sa osobom koja im se dopada!