Angelina Topić sjajna srpska atletičarka pobedila je na Memorijalu „Boris Hanžeković“ u Zagrebu, čuvenom mitingu koji se održava po 76. put.
Ona je sa preskočenih 1.94 ostavila konkurenciju iza i upisala prvo slavlje u letnjoj sezoni.
Nakon što je zauzela treće mesto na Dijamantskoj ligi u Rabatu, odnosno drugo u nadmetanju u Atini, sada se popela na prvo mesto. Topićeva je iz trećeg pokušaja preskočila pobedničku visinu.
Prethodno je obarala po jednom i visine od 1.84 i 1.90, iz prve letela preko 1.80, 1.87 i 1.92, a na kraju i tri puta rušila na 1.97 metara.
Drugo mesto zauzela je Lamara Distan iz Jamajke sa preskočenih 1.92, dok je Italijanka Idea Peroni stala na visini od 1.90.
Autor: D.B.
POGLEDAJTE JOŠ:
DOGODIO SE TRANSFER KOJI ĆE UZDRMATI EVROPSKU KOŠARKU! As Olimpijakosa prešao u Panatinaikos, stigao je kod Željka Obradovića!
PREDSEDNIK FIFA POKUŠAVA DA OPRAVDA PRAVILO O KOJEM BRUJI PLANETA! Nikome se ne sviđa šta su uveli, Infantino tvrdi: Ovo je glavni razlog
DINAMO PRED KATASTROFOM! Kompletna Uprava odjednom napustila klub – čeka ga žalosna sudbina?!