Mlada vaterpolo reprezentacija Srbije porazom je započela nastup na Svetskom prvenstvu za igrače do 18 godina u portugalskom Rio Majoru.
U prvom kolu grupe B, izabranici Srbije izgubili su od branioca titule, selekcije Mađarske, rezultatom 14:6 (4:0, 5:4, 5:2, 0:0).
Mađari su pitanje pobednika praktično rešili već u uvodnih deset minuta utakmice, kada su stekli veliku prednost od 5:0. Srbija do kraja nije uspela da uhvati rezultatski priključak i ozbiljnije ugrozi velikog rivala.
U redovima Srbije po dva gola postigli su Vojinović, Drobnjaković i Želić.
Prema propozicijama takmičenja, prve dve selekcije iz grupe izboriće direktan plasman u četvrtfinale, dok će trećeplasirani i četvrtoplasirani timovi igrati osminu finala protiv jedne od najuspešnijih reprezentacija Druge divizije.
„Delfine“ već u nedelju od 19 časova očekuje meč drugog kola protiv Crne Gore, koja je na startu turnira savladala Hrvatsku rezultatom 16:12.
Autor: D.S.
POGLEDAJTE JOŠ:
Poraz 'orlova' u Orleanu: Odbojkaši Srbije izgubili od Francuske u Ligi nacija
JOKIĆ ZABLISTAO U PRVOM MEČU KAO KAPITEN: Srbija nadigrala Češku, Orlovi poslali moćnu poruku pred kvalifikacije
Partizan stigao u Sloveniju: Saša Ilić poveo 26 igrača na pripreme, zakazano pet provera