23/07/2024

INFO

Najnovije Vesti Dana

UŽIVO! HOLANDIJA – ENGLESKA: Spektakularna utakmica u Dortmundu, GOLOVI, šanse, prečke, stative

UŽIVO! HOLANDIJA - ENGLESKA: Spektakularna utakmica u Dortmundu, GOLOVI, šanse, prečke, stative

Fudbaleri Holandije i Engleske sastali su se u drugoj polufinalnoj utakmici Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

HOLANDIJA – ENGLESKA 1:1

STADION: Signal Iduna Park Dortmund

SUDIJA: Feliks Cvajer (Nemačka)

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

53. minut – Blaga inicijativa Engleske , bez pravih šansi.

48. minut – Još uvek bez uzbuđenja u nastavku igre.

– Izmene u obe ekipe.

Kod Engleske Luk Šo je zamenio Tripijea.

Kod Holandije Veghorst menja Malena.

46. minut – Utakmica je nastavljena.

Prvo poluvreme:

45. minut – Prvo poluvreme je produženo za tri minuta.

42. minut – Opao je malo ritam igre u finišu poluvremena.

38. minut – Pritisak Engleza, kruže oko zone Holanđana. Pokušao je Foden, šutirao u suprotni ugao, brani Verbruken,

34. minut – Hendikep za Holandiju, Depaj zbog povrede napušta igru. Umesto njega ulazi Verman.

31. minut – Englezi pogađaju stativu! Sjajno je šutirao Foden, namestio na nekih 20 metara od gola, zategao, Verbruken pogledom ispratio loptu koja je završila na stativi!

29. minut – Holanđani pogađaju prečku! Nakon kornera Dampfris sjajno skače, ali na sreću Engleza lopta pogađa prečku gola!

26. minut – Bolji Englezi nakon izjednačenja, mnogo konkretniji i blizu potpunog preokreta.

21. minut – Velika prilika za Englesku. Mejnu je sjajno uposlio Fodena koji vara Verbrukena, a loptu sa gol linije izbacuje Damfris.

17. minut – GOOL – 1:1 – KEJN!

Nakon novog opasnog napada Engleske lopta dolazi do Kejna. Na njega je prillikom šuta neoprezno startovao Dampfris, Nakon VAR intervencije dosuđen je penal. Kejn siguran. Damfris je dobio i žuti karton.

13. minut – Kejn šutira sa distance, Verbrugen brani krajnjim naporom.

11. minut . Napadaju Englezi posle primljenog gola. Par opasnih prekida,a li dobro reaguje odbrana Holandije.

7. minut – GOOL – 1:0 – SIMONS!

Pogrešio je Rajs, lopta dolazi do Simonsa, koji nakon prodora negde sa ivice šesnaesterca pravim projektilom u rašlje matira nemoćnog Pikforda.

5. minut – Prve poluprilike na meču. Brza kontra Holandije preko Malena, a onda sa druge strane opasan centaršut Sake. Imak defanzivci i jednog i drugog tima otklanjaju opasnost.

3. minut – Miran početak utakmice, lopta u posedu Engleza.

1. minut – Utakmica je počela.