SRBIJA – AUSTRALIJA: „Orlovi“ iz KONTRANAPADA došli do prednosti! (POLUVREME)

SRBIJA - AUSTRALIJA: "Orlovi" iz KONTRANAPADA došli do prednosti! (POLUVREME)

SRBIJA – AUSTRALIJA

Druga četvrtina:

Kraj prvog poluvremena!

20. minut – Poeni Petruševa iz tranzicije. 36:39. Laka kontra za srbiju i poeni Marinkovića. 38:39. Još jedna kontra i poeni Alekse Avramovića! 40:39.

Kraj prvog poluvremena

19. minut – Slobodna bacanja i za Mekveja koji je polovičan. 34:39.

18. minut – Odlična odbrana Australije, Gidi je istrčao kontru, a poentirao je uz faul. Pogađa i dodatno bacanje plejmejker Čikaga. 32:38. Fauliran je Nikola Jokić na drugoj strani, i on ide na liniju penala. Pre toga, tajm-aut! Pogađa oba Nikola. 34:38

17. minut – Kontra Srbije i poeni Petruševa. 32:32. Još jedna trojka Petija Milsa. 32:35

16. minut – Divna kombinacija Jokića i Petruševa i laki poeni na obruču centra Olimpijakosa. 30:32.

Posle nešto boljeg perioda igre za košarkaše Srbije, munjevit odgovor Australije i ponovo prednost!

16. minut – Laki poeni za Milsa. 28:29. Trojka Delavedova, tajm-aut Pešić. 28:32

15. minut – Kakva akcija reprezentacije Srbije, Micić je pronašao Milutinova koji zakucava. Odmah potom i kontra i novi laki poeni. 28:27

14. minut – Trojka Petruševa. 22:25. Zakucavanje Milutinova. 24:25. Tri slobodna bacanja za Milsa. Čudan sudijski kriterijum, pustili su tuču pod košem, a onda Mils dobija faul „na ime“. Pogodio je 2/3 slobodna bacanja. 24:27.

13. minut – Poeni Mekveja. 19:25

12. minut – Novi poeni Denijelsa iz reketa. 19:23

11. minut – Fauliran je Milutinov koji je pogodio oba penala. 17:20. Avramović je promašio otvorenu trojku, ali hvata loptu Milutinov i poentira iz reketa. 19:20.

Fauliran je Denijels na drugoj strani, a bio je polovičan sa linije penala. 19:21.

Prva četvrtina:

10. minut – Poeni Gidija sa poludistance. 15:20

9. minut – Trojka Mekveja. 11:17. Marinković je ponovo na liniji penala, ovog puta stoprocentan. 13:17. Fauliran je Milutinov i on ide na liniju penala. Centar Srbije precizan oba puta. 15:18

8. minut – Kakvi potezi Nikole Jokića, stavio je čuvara na ringišpil i poentirao na obruču. 11:14

7. minut – Fauliran je Vanja Marinković u kontri i ide na liniju penala. Promašio je oba.

6. minut – Egzum je probio, asistirao Denijelsu koji je zakucao. 9:10. Egzum poentira u kontri. 9:12. Dvojka Milsa iz trancizije, još jedan tajm-aut Pešić. 9:14

5. minut – Poeni Micića iz prodora. 9:8.

4. minut – Igra se brzo uz puno grešaka. Micić je izgubio već dve lopte.

3. minut – Trojka Petija Milsa. 4:5. Još jedna trojka Milsa iz uručenja. 4:8. Tajm-aut Pešić! Odličan odgovor iz minuta odmora, kretala se lopta, a Marinković pogodio za tri. 7:8

2.minut – Dva penala za Gidija, faul je napravio Marinković na prodoru. Plej Australije precizan oba puta. 2:2. Divan prodor Petruševa. 4:2

1. minut – Prvi meč za Australiju, Denijels promašuje trojku! Kombinacija Jokića i Micića i prvi poeni za Srbiju. 2:0.

Srbija: Vasilije Micić, Vanja Marinković, Marko Gudurić, Filip Petrušev, Nikola Jokić

Australija: Peti Mils, Džon Gidi, Dajson Denijels, Nik Kej, Džok Lendejl

Pre meča:

Srbija je oslabljena u ovom meču, nastupiće bez Bogdana Bogdanovića i Ognjena Dobrića!

Košarkaši su spremni!

Košarkaška reprezentacija Srbije igra prijateljski meč sa Australijom u Abu Dabiju u sklopu priprema za Olimpijske igre u Parizu.

Utakmica počinje u 18 časova.

Srbija će pored ovog meča odigrati i duel sa SAD sutra u isto vreme, a ovo će biti pravi pokazatelj u kakvoj se formi nalaze „Orlovi“ pred Olimpijske igre u Parizu.

Australija je juče poražena od SAD rezultatom 98:92, pokazali su zube favorizovanim Amerikancima, tako da nikako neće biti lak protivnik.

Konce igre „Kengura“ drži plejmejker Čikaga Džoš Gidi, a tu su još i Džok Lendejl, Dante Egzum, Džo Ingles.

Ekipa koja igra fizičku, atipičnu košarku i biće odličan test za izabranike Svetislava Pešića.

Što se Srbije tiče, savladana je Holandija dva puta „iza zatvorenih vrata“, a onda je oružje položila i moćna Francuska i to pred svojim navijačima u Lionu.

Iako je rezultat kao i u svakom prijateljskom meču u drugom planu, ove dve utakmice u Abu Dabiju će dati realniju sliku „Orlovima“ o trenutnoj formi i stepenu uigranosti.

Autor: Dubravka Bošković