13/12/2024

INFO

Najnovije Vesti Dana

O SRBINU IZ BEČA SE NIŠTA NE ZNA VEĆ GODINU DANA! Obrad napravio ručak, pa nestao bez traga, PORODICA OČAJNA

O SRBINU IZ BEČA SE NIŠTA NE ZNA VEĆ GODINU DANA! Obrad napravio ručak, pa nestao bez traga, PORODICA OČAJNA

Iz Austrije stiže jedna tužna priča o Srbinu Obradu Iliću (72), čija porodica već više od godinu dana pokušava da sazna makar neki detalj o tome šta se dogodilo kada je naprasno izašao iz stana i više se nikada nije javio.

Porodica je u očaju, žele da saznaju gde je njihov Obrad, pa makar vesti bile i najteže. Oni su se tako obratili medijima u ovoj zemlji.

Obrad je u Srbiji penzionisan i u našoj zemlji odškolovao je troje dece. Bio je građevinski radnik. Njegov život u Austriji sa suprugom bio je miran i ništa nije ukazivalo da bi mogao da nestane iz svog doma.

Međutim, prošle godine u avgustu, nakon što je spremio ručak, Obrad je nestao iz stana. Još sveža hrana stajala je na šporetu, a njega nije bilo.

Svi su se dali u potragu, ali niko ne može da pomisli da bi ovaj čovek digao ruke na sebe, jer nije bio depresivan.

Porodica je došla do informacija da je Obrad nekom od poznanika pozajmljivao novac, pa da se s njim možda i svađao, ali se to nije moglo dovesti u vezu s njegovim nestankom.

Njegova deca obratila su se za pomoć putem platforme „Austrija te traži“.

Šta učiniti kada osoba nestane

Povodom nedavnog obeležavanja Međunarodnih dana nestalih osoba, Fondacija „Tijana Jurić“, koja se, između ostalog, bavi sudbinama nestalih, objavila je brošuru s kratkim uputstvima šta uraditi kada shvatite da ne znate gde je vaš bližnji.

Prva i najvažnija stvar, kako navode, jeste prijava nestanka policiji. da biste to učinili što efikasnije, potrebno je pripremiti ime i prezime nestale osobe, opis pod koji spadaju podaci poput visine, težine, godine i slično, zatim fotografiju što boljeg kvaliteta i što noviju. Policiji treba priložiti i spisak prijatelja i poznanika koji bi mogli imati informacije gde se nalazi nestala osoba. Korisno bi bilo i prisetiti se ukoliko je nestala osoba u proteklom periodu imala promene u ponašanju, lične, zdravstvene ili emotivne.

Zabrinuti članovi porodice i prijatelji nestale osobe neretko sami organizuju potrage. U brošuri fondacije navedeno je da treba proveriti mesta na kojima nestala osoba ima naviku da boravi, osobe s kojima se druži, ako je osoba nestajala ranije, nije zgoreg prisetiti se mesta na kom je pronađena. Uz to treba proveriti obližnje vodene površine, poljane i šume.

Važno je takođe proveriti da li je osoba ostvila pismo u kom možda navodi šta se dogodilo, a ukoliko imate pristup dobro bi bilo proveriti poruke, mejlove i društvene mreže nestale osobe. Iz fondacije navode da nijedan trag nije nebitan!

BONUS VIDEO: