04/02/2023

INFO

Najnovije Vesti Dana

NEKA SE HRVATI SPREME! Brazil pokazao magiju i demonstrirao silu, Azijati nisu znali šta ih je snašlo – moćno izdanje Karioka!

BRAZIL SA DRUGIM TIMOM NAPADA KAMERUN: Tite odmara ključne igrače pred eliminacionu fazu Mundijala

Fudbaleri Brazila plasirali su se u četvrfinale Svetskog prvenstva u fudbalu, pošto su pobedili Južnu Koreju ubedljivim rezultatom 4:1.

Od prvog sudijskog zvižduka, Karioke su krenule žestoko. Šanse su se stvarale od početka, i jasno je bilo da je pred fudbalerima Južne Koreje veoma težak zadatak.

Držali su se Azijati sve do 7. minuta, kada je Brazil poveo sa 1:0. Nakon prelepe kontre, Rafinja je probio po desnom boku, ubacio loptu u kazneni prostor koja je došla do Vinisijusa, a pred njim nije bio težak zadatak, već je moćnim udarcem savladao protivničkog golmana.

A onda, usledila je potpuna katastrofa Južne Koreje. Šest minuta kasnije, prednost je duplirao Nejmar sa bele tačke.

Ipak, uspeli su i Azijati da priprete u 17. minutu, Hvang je žestoko opalio po lopti iz daljine, ali je Alison perfektnom paradom podsetio zbog čega je jedan od najboljih evropskih golmana.

U 29. minutu u strelce se upisao i Ričarlison, koji je posle sjajne akcije Karioka samo prosledio loptu iza leđa protivničkog golmana. Šanse su se ređale kao na traci, a Brazilci su uvećali prednost nakon sedam minuta, tada se u strelce upisao i Paketa.

Nastavili su Brazilci da dominiraju, ali Azijati su nekako uspeli da do poluvremena ne prime još neki gol.

U drugom poluvremenu, Brazilci su nastavili sa ofanzivnom igrom, ali defanzivci Južne Koreje uspeli su nekako da odole napadima Karioka. U jednom momentu, Azijati su uspeli da se konsoliduju i stanu na loptu, a u 76. minutu uspeli su i da smanje prednost.

Tada je lopta došla do Junga, koji je maestralnim udarcem sa nekih 20 metara savladao Alisona.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, Brazilci su stali na loptu i priveli meč kraju. U četvrfinalu, Brazil će se sastati sa Hrvatskom, koja je danas izbacila Japan nakon penal serije.