02/02/2023

INFO

Najnovije Vesti Dana

ISTORIJA JE ISPISANA! Marokanci su PRVI afrički tim IKADA u polufinalu Mundijala! Portugalci IDU KUĆI!

Maroko je u polufinalu Svetskog prvenstva u Kataru, nakon što je u duelu četvrfinala savladao Portugal rezultatom 1:0.

Strelac odlučujućeg gola bio je Jusuf En Nesiri u 42. minutu.

Ovo je prvi put u istoriji da jedna afrička selekcija prođe u polufinale Svetskog prvenstva u fudbalu!

Portugal je krenuo ofanzivno u utakmicu i već u 5. minutu je Žoao Feliks bio u dobroj prilici za gol ali je Bono odbranio njegov šut glavom.

Uzvratili su odmah Marokanci preo Atia Alaha i En Nesirija.

Posed lopte je bio većinu vremena na strani tima Fernanda Santoša, ali ni Gereiro u 13. kao ni Žoao Feliks u 31. minutu nisu uspevali da realizuju šanse. Ni Marokanci nisu bili bezopasni. Pokušavali su preko Bufala i Amale, a stalnu opasnost po gol Dioga Koste predstavljao je En Nesiri.

Upravo je napadač Sevilje bio akter ključnog trenutka u prvom poluvremenu, kada je u 42. minutu glavom pokupio centaršut Atie Alaha i iskoristio kiks Dioga Koste koji je nepotrebno izleteo.

Već u narednom napadu mogli su Portugalci do izjednačenja. Snažno je šutirao Bruno Fernandes sa ruba šesnaesterca ali je pogodio prečku. Da je pogodio, bio bi to možda i najlepši gol na celom prvenstvu.

U nastavku je Maroko odmah imao šansu da udupla vođstvo, ali koja se odbila od Al Jamika u neposrednoj blizini gola završila je pored stative.

Bacio je Santoš u nastavku sve karte u napad, u 51. minutu je ušao i Ronaldo u igru.

Pod opsadom je bio gol Bonoa skoro celo drugo poluvreme, ali uspešno su se branili Marokanci.

Bono je bio fantastičan i danas, branio je šuteve Feliksa i Ronaldo, a Bruno Fernandes i Pepe bili su neprecizni.

Rezervista Maroka, Kedira, dobio je bespotreban crveni karton nakon drugog žutog za samo dva minuta, nakon čega su Marokanci morali da do kraja igraju sa igračem manje.

Šansu da sve reši imao je Abuklal u nadoknadi, ali nije uspeo da savlada Dioga Kostu u situaciji jedan na jedan.

Poslednju šansu za Portugal nije iskoristio Pepe u 97. minutu, kada je šutirao glavom za malo pored gola.

Nisu uspeli Portugalci da priprete u poslednja dva minuta, tako da je istorija ispisana!