Najnovije Vesti Dana

GOL ZA GRUZIJCE: Česi poklekli pred kraj prvog poluvremena

GRUZIJA – ČEŠKA (1 – 0)

TOK MEČA

45 + 4 minut – GOOOOL! VODI GRUZIJA 1 – 0.

45 + 1 minut – Najbolja šansa za Gruzine do sad. Čeh igrao rukom i Gruzini imaju penal.

40. minut – Novi žuti karton. Ovoga puta za Provoda.

36. minut – Prvi karton i za Gruzine je dobio kapiten Kašia.

35. minut – Gruzini su počeli da se bude. Prva ozbiljna šansa za Gruziju.

27. minut – Česi se ne predaju! Ponovo savršen napad Čeha, ali bez uspeha.

23. minut – Poništen gol Češkoj za 0:1, zbog igre rukom.

18. minut – Prvi žuti karton je dobio Coufal. Sjajno, ali oštro je predriblao Kvarackelija.

15. minut – Česi ne dozvoljavaju Gruzijcima da odmore. Od samog početka se igra na strani terena Gruzije. Opet ozbiljna šansa.

10. minut – Prvi nemili događaj. Gruzini traže penal nakon napada Davitašvilija kojeg je oborio Krejči.

8. minut – Češka je opet jako napala, Černi šutira, ali Gruzin blokira sve.

3. minut – Ozbiljne šanse za Čehe. Vatreni početak meča. Šutirao je Hložek, ali je reagovao Mamardašvili. Zatim je tukao Šik, pa glavom Souček.

1. minut – Meč je počeo prvim napadima za Gruziju.

PRE MEČA

Fudbalske reprezentacije Grupe F Evropskog prvenstva u fudbalu, Gruzija i Češka sastaće se danas u 15 časova u Hamburgu. Nema sumnje da će ovo biti jako zanimljiva utakmica, kao što su do sada svi bili u Nemačkoj, jer na ovakvom takmičenju nema slabog protivnika što se do sada mnogo puta pokazalo.

Iako je prva utakmica devetog dana jako bitna za same učesnike iste, jako je važna i za Orlove. Koji god tim da pobedi plasira se dalje, a gubitnik ispada iz takmičenja. Međutim, nama bi najviše odgovarao nerešen rezultat da bismo imali veće šanse za prolaz, jer u slučaju da ne pobedimo Dance, nego bude nerešeno, mi imamo šanse da prođemo dalje samo ako dva trećeplasirana imaju manje bodova od nas.

Gruzijci su odigrali predivan i neponovljiv meč protiv Turske, iako su na kraju izgubili rezultatom 3:1, ali su takođe i Česi bili poraženi od Portugala sa rezultatom 2:1.

Zanimljivo je da se Gruzija i Češka do sada nikada nisu sastajali!

Objavljene su i postave. Gruzija će igrati u formaciji 3-5-2: Mamardvašvili – Dvali, Kašija, Kvirkvelija – Tsitsaišvili, Davitašvili, Mekvabišvili, Kočorašvili, Kakabadze – Mikautadze, Kvarchelija.

Česi će meč započeti u formaciji 3-4-3: Stanek – Holes, Hranac, Krejči – Coufal, Provod, Souček, Jurašek – Cerni, Šik, Hložek.

Live prenos uživo možete pratiti od 15.00 časova na našem sajtu.