Najnovije Vesti Dana

Danska opasnija!

17:45h

PRVO POLUVREME:

Linija nam je mnogo bliža golu, Danci su nas stisli i trenutno su opasniji protivnik na terenu.

13. minut – Vestergor je nakon slobodnog udarca bio najviši na skoku i pokušao glavom, ali je udarac završio pored gola.

Srbija ne pravi intenzivan pritisak, kao što to rade Danci.

10. minut – Sjajno je Milenković zaustavio Olsena u duelu, na kraju je faliran.

Danci imaju inicijativu, igra se više na našoj polovini.

3. minut – Saša Lukić fauliran nakon što se odlično zagradio. Prethodno visok presing na polovini našeg tima, ali su naši momci uspeli da se snađu i iznesu loptu daleko od svog gola.

Danci na početku duboko na polovini našeg tima.

1. minut – Meč je počeo!

16:53h

Fudbalska reprezentacija Srbije sastaće se u drugom kolu A divizije Lige nacija protiv selekcije Danske u Kopenhagenu.

“Orlovi“ su na startu novog izdanja Lige nacija odmerili snage sa šampionom Evrope – Španijom, a taj meč, završen je bez pobednika rezultatom 0:0.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija su izgledali odlično na toj utakmici, nadamo se da će nastaviti u tom ritmu i protiv Danske i, da će ostvariti pobedu i tako upisati prva tri boda u A diviziji Lige nacija.

Poslednji okršaj Srbije i Danske bio je na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj koji je zavšren nerešenim rezultatom – 0:0.

Poznati su i sastavi za ovaj duel:

Danska: Šmajhel – Andersen, Vestergord, Nelson – Ba, Hejbjerg, Norgor, Kristijansen – Gronbek, Eriksen – Poulsen

Srbija: Rajković – Eraković, Milenković, Pavlović – Nedeljković, Grujić, Ilić, Birmnačević – Lukić, Samardžić – Jović