Natalijina majka, gospođa Evgenija, preživela je najveći šok i pokušavala da objasni razloge za odluku svoje ćerke, ističući da Natalija nikada nije imala poseban odnos sa crkvom i da je usled psihičke krize, prevarena.
– Natalija nikada nije imala poseban odnos sa crkvom. Nosila je krst, kao što svi nosimo, verovala je na svoj način, i to je to. U poslednje vreme, njen „prijatelj“ ju je upoznao sa duhovnim vođom, koji je očigledno uticao na nju. Ispunila je celu sobu ikonama, klečala je pred njima i molila se celu noć –izjavljivala je Natalijina majka i okrivila jednog igumana da finansijski iskorišćava njenu ćerku.
Natalija je već tada bila u manastiru Mires na Kritu, gde je plela brojanice, a ubrzo se oglasio i iguman, kojeg je njena majka optužila da finansijski iskorišćava njenu ćerku.
On je rekao da to nema veze sa istinom, da Natalija nije psihički bolesna i da je u manastir došla svojevoljna kada je „spoznala ljubav Hristovu“.
– Nije bila očajna, niti je imala bilo kakvih psihičkih problema, kako kažu. Svet zabave i glume je prestao da je interesuje. Ona nije ponudila nijedan evro manastiru. Nije donela nikakav novac, niti je uzela predmete u vrednosti od 100.000 evra iz svoje kuće. Svu svoju odeću dala je svojim prijateljima. Zadržala je jedino knjige i njih je jedino ponudila manastirskoj biblioteci.
Majka je više puta pokušala da je vrati porodici, poslednji put 2010. godine, pod izgovorom bolesti, ali njena ćerka nije odustajala od svoje namere. Kasnije je žena, kad je Natalija otišla u drugi manastir, pronašla kuću u blizini, kako bi često bila uz mezimicu.
Natalija je posle godina iskušeništva, postala monahinja 14. avgusta 2017. godine u Keniji, a njen duhovni otac Apostolos je bio uz nju tokom ceremonije rukopoloženja.
Sveštenik Amadiva Atanasios objavio je tada na Facebook stranici Pravoslavne crkve u Keniji video snimak monašenja Natalije Lionaki, gde je dobila monaško ime Fevronija.
Na snimku, zelenooka lepotica više nema crvenu kosu, već crnu do kolena, koju je prilikom samog činog monašenja skupila u punđu, obukla prsluk, polikros, kožni pojas i sandale, egzoros i na kraju ogrtač, koji su karakteristični delovi odeće za monahinje i obavljen je čin rukopoloženja.
Svedoci njenog života u manastiru govore o njenoj skromnosti i posvećenosti. Ljudi koji su je sreli opisuju je kao diskretnu osobu koja se ne ističe, malo priča, a kad to i radi, radi tiho, što je u totalnoj suprotnosti u odnosu na njen raniji život.

Najveća odgovornost, kako se navodi, leži na grčkom Ministarstvu prosvete i veroispovesti, ali i na Generalnom sekretarijatu za verska pitanja.Manastir Svete Katarine.

Jelena Georgijevna, izdanak velikih dinastija, ostavila je plemićke titule i raskošne palate da bi pronašla unutrašnji mir, pokorivši se Božjoj volji kroz nevolje, porodične tragedije i neugaslu duhovnu žeđ u dalekoj zemlji.

U privatnom životu, Džekson je dinamičan i zanimljiv, kao i na TV ekranu. Nedavno je otkrio da ga jedno iskustvo posebno duboko promenilo.

Njene mošti dale su odgovor koji teolozi nisu mogli da pronađu – priča o događaju koji je zauvek promenio pravoslavnu veru i otkrio Božiju silu pred carevima i patrijarsima.
POGLEDAJTE JOŠ:
NEVIĐEN SKANDAL OPOZICIJE U NOVOM SADU! Odbili da glasaju za spomenik žrtvama!
STRUČNJACI UPOZORAVAJU: Ovi delovi piletine su najopasniji, a Srbi ih najčešće jedu!
OPASNA BOLEST STIGLA U SRBIJU! Hitno se oglasilo Ministarstvo!